Wartości do wycierania sobie mordy

2 comments

Kiedy w średniowieczu chrześcijańscy władcy mieli ochotę powiększyć swoje państwo o terytorium, na którym rządził niechrześcijański władca, brali miecz, pochodnię i parę tysięcy żołnierzy i ruszali "chrystianizować" kolejne ziemie. Oczywiście w imię głoszonej przez Chrystusa miłości do bliźniego zabijali ludzi i palili wsie. Całą naukę przekazaną przez apostołów rzucili na ziemię, a potem podnieśli i wytarli sobie nią gębę.

Blisko tysiąc lat później w imię poprawy byt ludu robotniczego "reformatorzy" mordowali i grabili - wszystkich jak leci, biedny czy bogaty - nieważne. Teraz tak musi być, bo jest rewolucja. Będzie po naszemu, to będzie dobrze. Rewolucja pożerała własne dzieci i to nie tylko u Żeromskiego. Z ideą wolności na ustach strzelano i gwałcono - nie tylko "nierównych". Głęboko gdzieś była równość. Bardzo głęboko.

A dziś? Dziś sztandarem demokracji wycierają sobie nos ci, którzy niedawno sami tę demokrację psuli. Złamali konstytucję, ale dopiero dziś przeciwko temu protestują. Oskarżali o podpalanie Polski, dziś sami ją podpalają. Walczą z obecną władzą, chciał nie chciał, demokratycznie wybraną. W obronie... demokracji. W rzeczywistości demokracja niewiele ich obchodzi. Przecież przez ostatnie osiem lat było jedno wielkie kolesiostwo, partyjniactwo i obsadzanie czego się tylko da ludźmi obozu rządzącego. A dziś zależy im na demokracji?

Nie dajcie sobie odebrać pięknych wartości, które wypracowały setki, jeśli nie tysiące pokoleń. Nie dajcie sobie zabrać tych pięknych ideałów, za które wielu ludzi oddało życie. Dziś nie zmieniło się nic - wciąż komuś zależy na własnym interesie, wciąż ktoś wyciera sobie gębę Waszymi ideałami.

PS. Nie utożsamiajcie mnie z PiSem, please. Nawet się nie chcę o nich wypowiadać. Ja tu tylko o wartościach piszę.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Jeden ważny argument za tym, że platforma była przeciwko demokracji- pominę już tych sędziów i trybunał ale chcę powiedzieć o tym co stało się dużo wcześniej! Ustawa 1066 podpisana przez poprzednia władze, jeśli w Polsce wystąpi bunt ludzie wyjdą na ulicę, powtórzy się "majdan"z Ukrainy- obce wojsko może wejść na terytorium Polski i demokratycznie rozgonic ludzi... Czyli tak za rządów Po dbano o demokrację! Co do PiS to myślę, że wkoncu ktoś chce zadbać o interesy Polski.

    OdpowiedzUsuń