Jezus poprosił o coś do wszamania

Leave a Comment

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam! Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: Macie tu coś do jedzenia? Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. Potem rzekł do nich: To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach. Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, i rzekł do nich: Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego.
Łk 24,35-48

Po Zmartwychwstaniu Jezus przychodzi do swoich uczniów po raz kolejny. Dla mnie sposób, w jaki ich pozdrawia, ma kolosalne znaczenie. Mówi "Pokój Wam!" i nie jest to odosobniony przypadek. Jezus zawsze przynosi nam pokój. Pokój serca jest jednym z Jego darów. Jestem jedną z tych osób, która docenia wartość tego prezentu. Jeśli nie należysz do tej grupy, bądź spokojny. Przyjdzie czas, że za tym zatęsknisz.

Uczniowie nie od razu rozpoznali swojego nauczyciela w mężczyźnie, który do nich mówił. Nieufny wzrok, a zarazem zdumienie na twarzach przerwał sam Jezus prozaicznym pytaniem o posiłek. Wkrótce uczniowie rozumieją, o co chodzi.

Czy z nami nie jest podobnie? Ze mną jest. Nie od razu wiem, czego Bóg ode mnie chce. Czasem musi ze mną dłużej pobyć, to znaczy: to ja muszę pobyć z Bogiem. Zjeść razem tę rybę, posłuchać Go, nie wtrącać swojego chwalenia i żalenia się.

Jezus mówi "Dotknijcie się Mnie". Nie trzeba dodawać nic. Wyciągnij rękę i dotknij.


Wykorzystałem zdjęcie z unsplash.com. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na Jest Czytelnie, polub fanpage na fejsie.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz