Zmora dzieci sławnych ludzi

Leave a Comment

Przeczytałem dziś wpis u MajkOnMajka (tutaj)  i muszę przyznać, że się z nim zgadzam - Fejz jest cienki. Tym, którzy nie kojarzą Fejza przedstawię go chyba najkrócej jak się da - syn Magika. Nagrał pierwszy klip i z opisu wynika, że promuje nadchodzącą płytę. Zupełnie szczerze powtórzę za Majkiem - kawałek jest słaby i choć może przypominać niektórym styl ojca nastolatka, to jest to marna kopia, a jeśli nie kopia, to marne podobieństwo. Fejz ojcu nie dorównał i nic nie wskazuje na to, żeby miało mu się to udać.

Pierwszy akapit to esencja tego, o czym dziś powiem - zmorą dzieci sławnych rodziców są ich... rodzice. Fejz spróbował sprawdzić się w profesji ojca, ale siłą rzeczy nigdy nie uniknie do niego porównań. Jestem nawet skłonny uwierzyć w to, że to jego pasja i że wcale nie chce się ścigać z ojcem, ale... Piotr Łuszcz był lub nie był wybitnym artystą, na pewno nie można zaprzeczyć, że ma znaczący wpływ na rozwój polskiej sceny rap. Ale mimo wszystko, w zasadzie cokolwiek by zrobił, to nie uniknie 3 rzeczy: hejtu ze względu na ojca, propsów ze względu na ojca i porównań na ojca. O ile od pierwszych dwóch rzeczy można spróbować się odciąć, to ta trzecia będzie męczyć przez całą karierę.

Podobnie męczy na przykład Kubę Koseckiego, który szarpie się w polskiej lidze słuchając kolejnych dziennikarzy, którzy przypominają, że jego ojciec w tym wieku przenosił się już do Galatasaray. Ile to już było komentarzy, że ojciec więcej strzelał, że ojciec lepiej grał. I pewnie to prawda, ale szczerze mówiąc nie chciałbym nigdy słuchać takich porównań.

Podsumowując te nieco wleczące się rozważanie - największą bolączką dzieci sławnych ludzi są niekończące się porównania do rodziców. Trudno wypaść w nich dobrze, a przy są cholernie denerwujące.

PS. Fejz wypuścił kolejny klip. To z pewnością nie ma nic wspólnego z twórczością Magika, ale nadal jest słabe. 


Zdjęcie zaczerpnięte z unsplash.com. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na Jest Czytelnie, polub fanpage na fejsie.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz