Malutka kuleczka z powietrzem w środku

Leave a Comment
Pisałem co najmniej dwukrotnie o malutkich kuleczkach, w których zamknięta jest przeszłość. Pierwszy raz opisałem je tutaj, a następnie przypomniałem Wam o jednej z nich w tym miejscu. Dziś pokażę Wam kolejną, nieco inną od pozostałych.

Jest ósma trzydzieści i właśnie idę do szkoły. Żeby tradycji stało się zadość drogę do przystanku autobusowego przebywam w tempie szybszym, niż planowałem. Udało się - zdążyłem na autobus i jeszcze nawet go nie widać na asfaltowym horyzoncie. Jest chwila wytchnienia, chwila na głęboki, czysty oddech marcowym powietrzem. Wydaje się chłodne, ale nie przeszkadza mi to w niczym, bo promienie słońca muskają przyjemnie moje policzki i nos. Wiatr pachnie wiosną. Drzwi autobusu otwierają się a moja mała kuleczka zamyka.

Ale otwiera się z powrotem, gdy tylko wysiadam na przystanku przy szkole. Stopa spotyka się z krawężnikiem, a nozdrza z tym cudownym bezbarwnym środkiem, który jest kluczem do malutkiej kuleczki z przeszłością w środku. Przypomina się wiosna. Jedna, druga, trzecia, kolejna. Już nie jeden moment, nie jeden dzień czy okres przychodzi do głowy, ale cała seria niepoukładanych chronologicznie wydarzeń, którym towarzyszyło to samo rześkie, sycące powietrze.

Uczucie, kiedy stajesz ze zmrużonymi oczami i patrzysz, jak popołudniowe promienie grają cieniem na skraju lasu. Wszystko wydaje się jaśniejsze, pełniejsze, po prostu lepsze. Czujemy, że możemy więcej. Spać będziemy krócej. Więcej będziemy chodzić, a mniej jeździć. Będziemy się śmiać. Bawić. Uśmiechać. Głęboko do szaf wepchniemy kurtki, a swetry poczekają aż do wakacyjnych wyjazdów w góry. Marzenia wyglądają na możliwe do spełnienia. Problemy maleją. A pomysłów przybywa.

Tyle zmienia jedna malutka kuleczka. A przecież mam w niej tylko powietrze.

Zdjęcie zaczerpnięte z unsplash.com. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na Jest Czytelnie, polub fanpage na fejsie.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz