Sky is the limit

Leave a Comment
Źródło: unsplash.com
Jako dziecko chodziłem na mecze na halę sportową do mojej szkoły. Nasza ciechanowska drużyna była wtedy w II lidze, a ja nie miałem pojęcia o grze w piłce ręczną. Rzuca się, a nie kopie. No i nie ma trawy. Tyle ogarniałem mając jakieś 6 lat.

Gdy przybyło mi kolejnych 6 wiosen Jurand grał już w innej hali. Takie z kolorowymi trybunami, dwoma tablicami do wyświetlania wyniku i koszami, które opuszczały się z rusztowań na suficie. Jurand grał raz lepiej, raz gorzej, ale pamiętam mecze, które przyprawiały o dreszcze lokalnych fanów niemalże tak bardzo jak dzisiejszy pojedynek z Hiszpanami. Pamiętam awanse do wyższych klas rozgrywkowych i pamiętam szampana i wspólny taniec kibiców i zawodników na boisku.

Jeden z zawodników, wcale nie najwyższy, nie najlepiej zbudowany, wyróżniał się grą. Kiedy wszyscy nie mogli, to on rzucał, a kiedy rzucić mogli wszyscy, on trafiał częściej. Wyskakiwał z dziesiątego czy nawet jedenastego metra i rzucał. Rzadko się mylił, nie raz przeciwnicy kryli go indywidualnie. Po prostu - był najlepszy. To pierwszy gracz, który z Juranda przeszedł do znacznie silniejszej drużyny. Może "znacznie" jest nieco na wyrost, ale Nielba Wągrowiec, bo właśnie o nią chodzi, awansowała wtedy do Superligi. Tak więc postęp kariery był znaczący. Niektórzy sceptycznie podchodzili do jego przyszłości. Trudno się przebić na rozegraniu mają metr osiemdziesiąt cztery. Ja nie zdawałem sobie z tego sprawy. Wierzyłem, że sobie poradzi, bo przecież w naszym Jurandzie jest najlepszy. Musi sobie poradzić.

Myślę, że się nie pomyliłem. Ulubieniec kibiców z Ciechanowa do tej pory gra w piłkę ręczną. Ostatnio rzucił nawet całkiem niezłą bramkę (kliknij). I wygrał kilka meczów. I nazywa się Przemysław Krajewski. Poradził sobie.

Skoro jemu nie przeszkodził wzrost w drodze z Ciechanowa do reprezentacji Polski, to co może przeszkodzić Tobie w drodze na Twój szczyt? Sky is the limit. 
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz