Nakarm dziecko - dziel się szczęściem

Leave a Comment
Pisałem ostatnio o przyjemnościach i spodobało mi się to, więc kontynuujmy to dzisiaj.

Minęło już ponad miesiąc temu Boże Narodzenie. A po nim była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i spór o nią, który miał odwrócić naszą uwagę od rzeczy naprawdę istotnych dla nas i dla Polski. Mniejsza o to, powiedzmy, że było i minęło, co najmniej na rok. Niestety dla wielu Polaków ten rok pomiędzy kolejnymi finałami WOŚPu to 365 dni przerwy w pomaganiu innym. A cóż jest przyjemniejszego od pomagania?

Święta, święta i po świętej. Taki cytat ostatnio znalazłem, przeglądając stronę Co na to Gombrowicz? na fejsie. Całkiem zabawne. Ale wróćmy do pomagania.

Święta, święta i po świętach. Zbliża się już Wielki Post, ale nieco wcześniej czeka nas jeszcze Tłusty Czwartek. Osobiście mógłbym wpisać to święto w swoje osobiste TOP 3 ulubionych uroczystości w roku, jeśli mogę tak nazwać ten dzień. Obchodzę go co roku i z tego powodu niemałą uciechę, a przy okazji kolejny powód do aktywności fizycznej.

Dziś dowiedziałem się, że pod szyldem Tłustego Czwartku i pączków kapucyni organizują pomoc dla głodnych dzieci w Afryce. Wszystkiego o akcji dowiecie się klikając tutaj, ale w skrócie wyjaśnię, że wpłacamy pieniądze na konto Fundacji Kapucyni i Misje, a oni finansują z zebranych środków posiłki dla głodnych dzieci na Czarnym Lądzie. Czy Twoje 5zł coś zmieni? Tak. Nakarmi pewnie ze dwie osoby. Może jedną. Na pewno nie jest bez znaczenia. Ale jest Was tutaj ponad setka regularnie czytających. A gdyby każdy z nas wpłacił po 10zł? To już tysiąc, a za tyle można nakarmić liczną grupę osób.

Jeśli jednak wolisz pomóc w inny sposób, to zapraszam Cię na pajacyk.pl. Tutaj nie musisz nawet wpłacać pieniędzy. Wystarczy, że klikniesz, a już zwiększysz budżet na sfinansowanie posiłku tysiącom głodnych dzieci. To tylko dwie propozycje pomocy ode mnie. Akurat Pączkowanie wpadło mi w oko, a przy okazji przypomniał mi się Pajacyk.

A w pomaganiu innym pamiętaj o tym, co piszą kapucyni na stronie Pączkowania: Bądź twórczy. Wymyśl jak jeszcze możesz pomóc i działaj!

Nie musisz pokazywać tego posta nikomu. Ale roześlij link do Pajaca i wpłać na Pączkowanie. Dobro mnożysz, gdy dzielisz je.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz