Kominek o zmianach

1 comment
Wczoraj przyszły mi książki Kominka. Choć mało prawdopodobne, żebyście go nie znali, to na wszelki wypadek przedstawię. Tomek Tomczyk. 7 lat (a właściwie 9) pisał jako Kominek. Od dwóch tygodni wszystko się zmieniło. Jego nowy blog nazywa się Jason Hunt. Zapomniałbym dodać - lider polskiej blogosfery.

Teoretycznie kupiłem 2 książki, które już przeczytałem. Paczka zawierała drugą książkę Tomka "Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj", którą przeczytałem rok temu i rozszerzoną wersję pierwszej, której tytuł pierwotnie brzmiał "Bloger", teraz jest przechrzczony na "Bloger i social media". Również przeczytana, ale w pierwotnej wersji. Wszystkim, którzy myślą o blogowaniu czy współpracy z blogerami polecam sprawdzić obie, ale o tym więcej będzie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Dziś podzielę się z Wami tylko jedną myślą zaczerpniętą z książki Kominka. "Zmiany. Są dobre." Właściwie mógłbym urwać i dać Wam dużo miejsca i czasu do własnej interpretacji tych słów, ale nie po to tu przyszedłem. Dodam trochę od siebie.

Pisałem już kiedyś o tym, że boimy się tego, czego nie znamy i stąd nasz lęk przed zmianami. Zmiany, o których mowa w książce Tomka Tomczyka dotyczą bloga. Jego wyglądu, nazwy, domeny, tematyki. Wszystkiego. Oprócz autora. Lepiej od niego tego nie wyjaśnię - kupcie lub poczekajcie do przyszłego tygodnia na moją recenzję.

Zmiany są dobre. Również te pozablogowe. Nowa szkoła, nowa praca, nowe mieszkanie, nowi ludzie, nowe miasto, wreszcie nowy nauczyciel. Wszystko, czego jeszcze nie znasz, może Cię wpędzić w obawy. A z tego zrodzi się pytanie - a może sobie odpuścić? Jeśli jesteś słaby, odpowiesz "tak". Nie będzie to koniec świata, ale pozostaniesz w miejscu, w którym byłeś do tej pory.

Ktoś powiedział kiedyś, że stać w miejscu to cofać się, bo świat nie stoi, a idzie naprzód. Zapamiętaj te słowa, bo to prawda. Ty się tylko zastanawiasz, Ty się tylko boisz, a świat Ci ucieka. Twoje marzenia. Twoje ambicje. Twoje plany. Nie stój. Do roboty. Zmiana.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. Osobiście pierwszy raz w życiu przeczytałem o rzeczonym Kominku.

    Pamiętaj tylko, że nie każda zmiana jest dobra. Nawet w założeniu.

    OdpowiedzUsuń