Ale jak to mu się udało?

Leave a Comment
Źródło: niezawodny unsplash.com
Iluż to świat przynosi idoli, wzorów, autorytetów. Kolejni ludzie sukcesu wypływają na szerokie wody, a my dowiadujemy się o nich za pośrednictwem telewizji, gazet lub Internetu. Ktoś kto osiągnął szczyt, hm? O kim pomyślałeś? Steve Jobs? Mark Zuckerberg? Może Eminem czy Serj Tankian? A może Aleksander Macedoński?

Jest cała masa ludzi, którym można zazdrościć ich sukcesu. I pewnie zazdrościsz, jednak robisz to tak delikatnie, subtelnie, żeby się przy tym nie spocić. Jednak czasem coś sprawia, że rodzi się prawdziwa zazdrość i płonie niczym Londyn w 1666. A potem śmierdzi zawiścią. Co to takiego? Powinieneś raczej spytać kto to. Chodzi o osobę z niedalekiego otoczenia, między Tobą a tymże człowiekiem nie ma już takiej przepaści jak między Tobą a Rihanną czy Robbenem. Znasz go dobrze albo prawie wcale. Widujesz czasem, wiesz jak się nazywa. I wszystko idzie dobrze, aż tu nagle on osiąga sukces. Jak to!? To nie do pomyślenia. Komuś z Twojego otoczenia się udało i to nie jesteś Ty?

Co z tego, że pracował na to latami?
Co z tego, że zasłużył na to i że jest fantastycznym człowiekiem?
Co z tego, że ja nie zrobiłem nic, żeby się wreszcie podnieść sprzed komputera?
Co z tego, że nie obnosi się z sukcesem i gdyby nie powiedziała mi cioteczna koleżanka jego przyrodniego znajomego, to nigdy bym nie wiedział?

Tak nie może być. To ja mam być najlepszy. Na pewno mu wyszło, bo sobie załatwił. Na pewno.

Ludzie, którym się udało, najczęściej włożyli w to dużo poświęcenia i trudu. Powinni być może nie tyle wzorem, bo nie każdy musi być zaraz wynalazcą i naukowcem, co inspiracją. Jeśli Twoje ambicje istnieją, to popatrz - można! Zamiast złościć się, że on ma to pierwszy, pierwszy na to wpadł i pierwszy się tego nauczył, weź się do roboty. Niech cudzy sukces będzie inspiracją, a nie miejscem zapalnym. Spróbuj, a zobaczysz, że do jego sukcesów dołączą Twoje. Csii, ani słowa. Po prostu wstań i idź po swoje.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz