Słów kilka o nas - Ludziach

Leave a Comment
Źródło: unsplash.com
Tak zastanawiam się, o czym Wam opowiedzieć. Przeczytałem co prawda w tym tygodniu książkę, jednak nie mam ochoty recenzować "Fausta" Goethego. Nie obejrzałem niestety żadnego filmu, chociaż chwilę temu skończyła się całkiem niegłupia polska komedia w publicznej chyba (jest piątek 23). W sumie to coś wyjątkowego, bo coraz rzadziej w telewizji jest cokolwiek, co daje powód do nie wyłączania odbiornika.

Tak sobie myślę, że te takie blogerki "pamiętnikowe", które opowiadają o swoich nowych spodniach i chłopakach, mają łatwiej. W końcu zawsze można kupić kolejny ciuch, zrobić zdjęcia i wstawić paragon - wpis gotowy. A lifestyle? Co to jest lifestyle? Na polski to chyba styl życia. Więc jaki jest mój?

Ostatnio usłyszałem dużo o radości. Przy okazji lektury "Cierpień młodego Wertera" również rzucił mi się w oczy fragment, kiedy tytułowy bohater spiera się właśnie o radość z kimś innym. I tak się ta radość przewija gdzieś obok mojego pięknego żywota. Ale czy tylko obok? Nie. Każdego dnia spotykam wielu ludzi. Ludzi kompletnie różnych od siebie. Cichych, głośnych, grubych i jeszcze chudszych, małych, dużych, mądrych i tych mniej, sportowców i sprzedawców. Są porażająco powtarzalnie i jednolicie inni od siebie nawzajem. Każdy z nich niesie ze sobą niepowtarzalną historię. Jest takie określenie w blogosferze jak "unikalny użytkownik" i podoba mi się ono, bo idealnie Cię określa. Unikalny. Co to znaczy? Dla mnie mniej więcej tyle, że trudno Cię spotkać, bo jesteś tylko jeden jedyny.

Idąc ulicą myślę sobie nie raz, że dobrze byłoby usłyszeć historię życia kogoś, kogo zupełnie nie znam. I nie musiałby to być profesor czy od razu król. A gdyby tak zwykła 60-letnia sekretarka czy pan, który od roku nie ma gdzie mieszkać? Każdy przeżył w życiu coś wartego opowiedzenia, bo choć żyjemy podobnie i podobnie umieramy, to za każdym razem jest zupełnie inaczej. U Ciebie, Twoich kumpli i Twoich wrogów. Każdy jest unikalny, każdy jest wyjątkowy, każdy jest warty uwagi. Każdy jest Człowiekiem.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz