Jak zyskać trochę wolnego w środku tygodnia?

Leave a Comment
Źródło: unsplash.com
Tak zupełnie szczerze Wam powiem, że pewne rzeczy, choć są oczywiste, to dla mnie wciąż bardzo odległe. Piękne hasło "Co masz zrobić jutro, zrób dziś" brzmi dla mnie równie abstrakcyjnie co "Wszechświat ma swój koniec i nie wiadomo, co jest dalej.". To dziecinne i niedojrzałe. I może piękne piękne, bo wczoraj złamałem tę abstrakcję.

Nic wielkiego, odrobiłem lekcje zadane na dzień później. To zabawne, że tutaj o tym piszę, bo choć lifestyle to całe życie, to taką rzecz otwarcie można nazwać głupotą. A jednak piszę. Ach ta przekora. Ale do rzeczy, co ja miałem powiedzieć? Zadania zrobiłem wczoraj, więc dzisiaj wolne. I tutaj mógłbym urwać, ale jeszcze parę zdań. Easy, koniec niedaleko.

Porwałem się na te zadania i dziś z perspektywy 24-godzinnej mogę otwarcie powiedzieć, że odrabianie czegokolwiek bez presji "TO JUŻ NA JUTRO" jest o wiele przyjemniejsze, a przede wszystkim bardziej efektywne. Daje:

  • czas na poprawki
  • czas wolny
  • poczucie, że zrobiło się coś, a przecież mogło nie robić; to wcale nie jest mało, powaga.
W tytule wymieniłem drugi punkt listy. Jako małe dziecko usłyszałem, że dobrze jest sobie zostawić to, co najlepsze na koniec. Ulubionego cukierka, najlżejszy przedmiot do odrobienia czy najciekawszą książkę z listy lektur. Wszystko to można wpisać w czas wolny. Lepiej mieć 6 godzin jednego dnia, niż dwa razy po 2. Te 2 brakujące celowo opuściłem, bo wypadają na różne głupoty. Jak się usiądzie i posiedzi nad czymś raz, to wyjdzie lepiej i szybciej, niż 2 razy (tu: 2 dni) z 30 przerwami na fejsa, insta, twita, wp, bankowość i livescora.

Przekładając to na realia blogowe: zazdroszczę tym, którzy mają odłożone do wrzucenia 20 postów i jeszcze trochę. Takie cyfry póki co są dla mnie nieosiągalne, ale w przyszłości będę miał taki komfort, wierzę. To powodzenia, może macie coś na czwartek. Zróbcie dziś, niezależnie od wszystkiego, jutro będziecie zadowoleni, że macie to już za sobą.


Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wpisami na Minus 3 polub fanpage bloga 
na Facebooku, gdzie lądują zawsze najnowsze posty. 5!
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz