10 rad na pieszą wędrówkę

1 comment
Źródło: fejs KRDP FM
Wróciłem. I jestem naprawdę szczęśliwy, że doszedłem tam, gdzie doszedłem. I wiecie, paru rzeczy ta pielgrzymka mnie nauczyła. Myślę, że przydadzą się one zawsze w długiej pieszej podróży, a może nie tylko trasie, bo nie każdy, kto idzie, idzie do miejsca kultu religijnego. A to takie zwykłe rady od wujka Minus 3:

  1. Nie bierz za wiele do plecaka. Pierwszego dnia znajomi pukali się w głowy i mówili "widać, że idziesz pierwszy raz", gdy próbowali podnieść mój "bagaż podręczny". To był błąd. Na szczęście tak ciężki jedyny przez całą pielgrzymkę, choć niestety nie jedyny, bo kilka razy później znów żałowałem, że dołożyłem sobie jeszcze jedną konserwę.
  2. Co do konserw, to nie polecam wszelkich szynek, a już wybitnie tych w puszce. Tylko pasztet. I to też nie w puszce.
  3. Keczup lub sos czosnkowy odmienią smak dosłownie wszystkiego, co ze sobą weźmiesz. Niestety ten drugi odmienia też oddech.
  4. Dobry plecak to podstawa. Dobry, czyli trekingowy. Szerokie ramiączka. Na pielgrzymce pierwszy raz doceniłem ogrom zaczepów i innych na co dzień nieprzydatnych pierdół. Na trasie są niezastąpione przy noszeniu kubków, karimaty, butelek z wodą czy suszenia butów.
  5. Weź karimatę lub kolegę, który wziął karimatę. (do plecaka czy raczej na plecak, bo na nocleg to wiadomo, że każdy ma)
  6. Na deszcz lepsze sandały. Ale ja nie noszę i przez całe 300km szedłem w najkach niezdzierajkach. Dopóki są suche, to jest fajnie.
  7. Bądź miły i uczynny, bo nie znasz dnia, którego sam będzie potrzebował uprzejmości drugiej osoby.
  8. Nie obżeraj się, bo nie wszędzie jest toaleta. Bądź umiarkowany, ale też nie przesadź w drugą stronę, bo nie będziesz miał siły iść.
  9. Pamiętaj o celu, do którego zmierzasz. Niech on (bądź też intencja, w której idziesz) będzie Twoją motywacją. Mi udało się dojść na Jasną Górę. I uwierz - dla tego wejścia warto było męczyć się 8 dni.
  10. Pamiętaj o drugim człowieku. Bo to, że padasz na twarz, nie oznacza, że Twój brat czy siostra nie pada bardziej. Bądź po prostu dobry.


To była moja pierwsza, ale wierzę, że nie ostatnia pielgrzymka. Pozdrawiam grupę białą. I tych, którzy nam kibicowali na modlitwie i nie tylko. Spragnionych zdjęć zapraszam na pielgrzymka.com lub fejsa KRDP. 5!
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

1 komentarz: