Pierwsze owoce

2 comments

Kolejne rekolekcje, kolejne najlepsze urodziny, ale i kolejne prawdy, które dostrzegłem. Tym razem znów mogłem się poczuć, jakbym jechał pierwszy raz na Oazę. Znów większości uczestników nie znałem, znów jechałem trochę w ciemno, znów nie byłem pewien, czego się spodziewać. Dlaczego? Pierwszy raz animatorstwo, pierwszy raz tak duża odpowiedzialność, pierwszy raz w nowej roli.

Jestem

"Obecność jest formą miłości." To zdanie usłyszałem od jakiegoś kapłana. Nie pamiętam, czy na konferencji, czy na Mszy Świętej. Na pewno było to grubo przed wakacjami. I było to jedno z tych zdań, które zostają w głowie. Przynajmniej w mojej. Bo do czego niejednokrotnie sprowadza się nasza pomoc, jeśli nie do obecności? Czasem "być" to jedyne, co możemy zrobić, lecz nadal nie jest to mało. Nasz czas, więc też część naszego życia to właśnie najcenniejszy dar, czyli miłość. Na pewno miałeś tak, że chciałeś z kimś pobyć. Na pewno miałaś tak, że chciałaś do kogoś się uśmiechnąć i z nim posiedzieć. I nie zawsze trzeba mówić. Czasem wystarczy byś był, nic więcej.

Trwam

Nie sztuką jest być przy kimś, gdy jest dobrze. Niczym wielkim jest robić coś, gdy ma się na to ochotę. Dla piłkarza to nie problem grać kolejne mecze, skoro to kocha. Ale trwać na treningach już niekiedy tak. To wytrwałości życzy się sportowcom, pisarzom, klerykom, muzykom, artystom, a wreszcie chyba i blogerom. Nie ma efektów bez ciężkiej pracy, bez trwania na stadionie nie ma formy, bez trwania na modlitwie nie ma dobrej relacji z Panem Bogiem. Nie ma też głębszych relacji pomiędzy ludźmi, którzy przy sobie nie trwają.

Pragnę

"Pragnę znaczy więcej, niż kocham." To trudne do zrozumienia, przynajmniej dla mnie. Ale chyba mi się udało. "Pragnę Cię", czyli chcę Ciebie blisko ze wszystkim, co masz. Z Twoją przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Z tym, czego doświadczyłeś, z tym, czego się boisz, z tym, czego nie lubisz, z tym, z czym walczysz, z tym, jakim jesteś. Całego Ciebie. Pragnę i nie jest to pragnienie takie, o jakim śpiewa się piosenki disco polo. Pragnę, znaczy chcę przy Tobie być, chcę byś był przy mnie, chcę być Twój lub Twoja. Chcę Ciebie. Pragnę Cię.

To tylko jedna z wielu luźnych myśli, prawd, pomysłów, jakie zrodziły się w czasie tych dwóch tygodni. Podzielę się z Wami i pozostałymi. Ale nie od razu. Buziaki.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Rozwijasz się z każdym wpisem, piękny tekst :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba zostanę stałą czytelniczą :3

    OdpowiedzUsuń