Dzień Matki

Leave a Comment
Pisałem jakiś czas temu o Dniu kobiet i Dniu mężczyzn. Dziś przyszła pora na Dzień Matki. Dlaczego "Matki" piszę wielką literą?

W życiu każdego człowieka wielką rolę odgrywa mama. To, jaka ona jest [czasem niestety: czy w ogóle jest?], rzutuje na całe nasze przyszłe życie. To rodzice, więc i mama, uczą nas szacunku do drugiego człowieka, pracy, pieniędzy, całego otaczającego świata. To mama mówi, co jest dobre, a co złe, karmi, przytula, całuje, opiekuje się w zdrowiu i chorobie. To mama tęskni i wylewa łzy po naszych porażkach. Wylewa je też po naszych pierwszych krokach czy słowach. I to właśnie "mama" często jest premierowym wyrazem w naszych ustach.

Bycie mamą to ogromne wyzwanie, być może nigdy nie zrozumiem, jak ogromne, przecież jestem facetem. Ale nawet facet jest w stanie docenić wkład (nie ten finansowy), jaki mama w nasze życie wkłada. Najpierw 9 miesięcy, gdy nosi nas pod sercem, potem całe lata, gdy opiekuje się jak nikt inny. A często na tym się nie kończy. Są weki pakowane w torby studentom, później pomoc przy wnukach czy też dobre rady [akurat te przez całe życie].

Wiele czysto życiowych okoliczności sprawia, że nie pamiętamy o tym wszystkim na co dzień; że nie dziękujemy, nie poświęcamy czasu, że się kłócimy, złościmy, krzyczymy. Ale kiedy sobie o tym przypomnieć jeśli nie dziś?

Mama, to ktoś, kogo funkcję, rolę, powołanie z pewnością mogę napisać wielką literą. To coś więcej, niż prezydent, niż trener czy nauczyciel. Dlaczego? Bo daje życie. I za to dziś podziękujmy.

Źródło: Flickr

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz