Wiem, dlaczego upadasz

6 comments
Co to znaczy upaść?
Upaść znaczy utracić sens i potrzebę życia. Stwierdzić "do niczego się nie nadaję, na nic nie mam ochoty, wszystko bez sensu". Upaść to być wściekłym z rozgoryczenia. Upaść to nie chcieć żyć.

Co zrobić, żeby nie upadać?
Żeby nie być smutnym? Zmęczonym? Złym? Nic. Nie da się uniknąć emocji, chłód każdego człowieka ma swoją granicę, każdego coś ruszy. Jednego mecz, drugiego film, trzeciego gest, czwartego śmierć. Każdego. Czy można nie upadać?

Każdego dnia spotykasz dziesiątki wrednych ludzi. Każdego dnia coś cię denerwuje i chętnie byś komuś przyłożył. Każdego dnia jest dobry powód do złości. Ale zapomnieliśmy o czymś.
Każdego dnia się budzisz. Wyspany czy nie, ale wstajesz. Świeci słońce, choć czasem go nie widzisz. Masz, co jeść i pić. Żyjesz. Możesz chodzić, pisać i czytać. Masz kogoś w życiu. Obojętnie, czy śmierdzisz, czy pachniesz, czy jesteś niski, czy wysoki, masz kogoś w życiu. A ktoś ma ciebie. Ktoś cię lubi. Na pewno.

Każdy dzień jest dobrym powodem, żeby żyć. Każdy dzień może nas zachwycać i zadziwiać. Czym? Swoją niepowtarzalnością, ulotnością, pięknem pogody i potęgą żywiołów. Im bardziej monotonne i blade jest nasze życie, tym niżej jesteśmy. A przecież kolory w nim są, wystarczy je dostrzec. Jak się nie umie dostrzec, to pokolorować. Życie uporządkowane i ze stałym planem nie oznacza monotonne. Pamiętaj. Upadamy, stajemy się bezradni wobec rutyny, w którą popadliśmy, bo "nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem". Zdumieniem, czyli zachwytem, szczęściem, radością, podziwem. Życie to seria zdumień. Odmiennych, różnorodnych, ale codziennych. Zdumień, czyli zachwytów. Czym się zachwycić? Życiem, tylko życiem.


Upadasz, gdy nie zachwycasz się. Gdy twoje życie jest pozbawione zdumień. Gdy nic cię nie zaskakuje, nie widzisz niczego pięknego. Pięknego dosłownie i niedosłownie, pięknego w swojej brzydocie i pięknego w swoich rozmiarach, pięknego w swoich intencjach i pięknego w swojej normalności. 

Każdego dnia znajdź powód do uśmiechu, szczęścia, radości, do nadziei.
Albo bądź tym powodem.
Źródło: od Kuby, klikaj

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

6 komentarzy:

 1. "obojętnie, czy śmierdzisz, czy pachniesz..." XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry tekst, daje do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry tytuł, zachęcileś mnie do artykułu :#

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne! Idealne na koniec ciężkiego dnia!

  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękny komentarz dla autora na koniec ciężkiego dnia! :)

   Usuń