Dzień kobiet - nonsens?

4 comments
Czy Dzień kobiet jest bez sensu? Sam się dopiero dziś nad tym zastanowiłem [bo kiedy by indziej?]. To przecież komunistyczne święto itd. Mimo wszystko co roku 8 marca miliony Polek dostają kwiaty, czekoladki, chwile spokoju, całusy, różne rzeczy dostają. Dość szybko doszliśmy do chwili, gdy chcę o coś zapytać.

A co, gdyby nie było Dnia kobiet?
Czy dawalibyśmy naszym mamom, siostrom, dziewczynom i żonom kwiaty? A czekoladki? A czy całowalibyśmy? A czy byśmy życzyli? A czy byśmy dziękowali? Wreszcie: a czy jest za co dziękować?

Co gdyby komuś ileś tam lat temu nie uwidziało się, że 8 marca mężczyźni będą adorować kobiety. I dlaczego akurat 8 marca? Czy pozostałe dni są gorsze? Czy dzień kobiet nie mógłby być 30 lipca w połowie wakacji? A może w majówkę?

A może wystarczy tych pytań? Dzień kobiet jest, parafrazując kandydata na prezydenta RP pana Kononowicza Krzysztofa, imieninami wszystkich kobiet. Dostają prezenty tylko za płeć, za to, że nie urodziły się z członkami, za to że są dziewczynami. I tylko za to.

Tylko? A może za to, że nam piorą, prasują, gotują? [koniec stereotypowej kobiety] Albo za to, że przy nas są, że mówią nam, że jesteśmy świetni, gdy coś spieprzymy? A może za to, że przytulają i całują? I dbają. I trwają. I są, gdy są potrzebne. I gdy aż tak mocno potrzebne nie są, to też są. Może za to, że zrzędzą, gdy wychodzimy? I za to, że nas kochają?

Już jedno z ostatnich pytań. A czy nie powinniśmy być wdzięczni naszym paniom za te wszystkie uczynki przez cały rok? Przecież one nie robią rzeczy z poprzedniego akapitu raz w roku. Przecież każdego dnia [niedosłownie, jasne] są takie same, są tak samo bardzo kobietami i tak samo bardzo zasługują na życzenia. I ostatnie pytanie: czy gdyby nie ten głupi Dzień kobiet, to zdobyłbyś się chociaż raz w roku, żeby kupić mamie czy dziewczynie kwiatka, przyjść i powiedzieć "Wszystkiego najlepszego. I zdrowia. I dobrze, że jesteś."? 

Dobrze, że jest ten dzień. Kobiety co najmniej raz w roku mogą poczuć się dobrze, mogą poczuć się kochane i mogą poczuć się dumne, że urodziły się bez... że się kobietami urodziły. 

PS. Zrób swojej kobiecie raz w roku niespodziewany Dzień kobiet 2. Kup jej tulipana za 3zł, daj buziaka i ciesz się jej uśmiechem.
PS2. Jak jesteś burżuj, to zrób jej jeszcze bardziej niespodziewany Dzień kobiet 3 według tej samej wskazówki.
PS3. 1 taki tulipan i życzenia 8 marca, albo każdego innego dnia dadzą więcej szczęścia, niż "Wszystkiego najlepszego drogie dziewczynki :*", które przeczyta 50 kobiet i jeszcze ze 20 polubi. Serio.
Najwięcej witaminy mają... Zdjęcie od Kuby
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

4 komentarze:

 1. Hej, właśnie trafiłam na twojego bloga ze strony Pawła Opydo. I muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie oczarowana. Minimalistycznie i wszystko na swoim miejscu. Bardzo mi się podoba, a i treść praktycznie najważniejsza jest bardzo interesująca i zachęca do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Mam nadzieję, że jeszcze się tu zobaczymy. 5!

   Usuń
 2. Jakie w takim razie masz nastawienie co do Dnia Mężczyzny? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dylemat, czy pisać o tym post, czy odpisać tutaj króciutko. Napiszę post, a co!

   Usuń