Rozbicie Polski na dzielnice

2 comments
Kolejny post i kolejne dwa złote medale. Polska na szczycie, "Mazurek Dąbrowskiego" zagrają po raz trzeci i czwarty. I to w Rosji, pięknie. Jestem dumny. Ale chyba nie wszyscy jesteśmy.

Wystarczy wejść na Wirtualną Polskę, przeczytać (albo i nie) wiadomość o zwycięstwie Stocha i odbyć podróż wgłąb komentarzy, żeby zobaczyć, co nam najlepszego wyrządził nasz tryumfator. Podzielił Polskę! Rozbił na dzielnice jak Bolesław Krzywousty. I określenie "dzielnice" nie jest tu bez kozery, bo poziom wypowiedzi naszych e-bojówkarzy jest na poziomie klatki schodowej i zasady "szlug albo w zęby".

Stoch lepszy. Małysz lepszy. Gdzie mu tam do Stocha, tylko Kamil. A przestań pan, Małysz zrobił więcej. Nie zrobił, Stoch ma dwa złota, Małysz w ogóle nie miał. Ale co innego miał. A idź pan, olimpiady nie wygrał. Sratatata, sratatata. Spór o wór, a w worze... zasługi. O co kłótnia?


Adam Małysz był wielkim polskim sportowcem. Wygrał kilka razy Kryształową Kulę, był niejednokrotnie Mistrzem Świata, na Igrzyskach zdobył 4 medale: 3 srebrne i jeden brązowy. Pokazał, że możemy w czymś być najlepsi. Może nie na olimpiadzie, ale pokazał. I przez lata nabijał oglądalność Telewizji Polskiej.
Kamil Stoch też jest wspaniałym sportowcem. Zdobył już 2 złote medale, oba teraz w Soczi. Jest też Mistrzem Świata z Val Di Fiemme. Ani razu nie wygrał Pucharu Świata, ale jest na dobrej drodze by i to osiągnąć. Jest wielkim polskim sportowcem.

Małysz i Stoch. Stoch i Małysz. Cieszmy się z ich sukcesów, nie porównujmy ich. Dlaczego mielibyśmy to robić i w jakim celu? Nie widzę sensu, przecież obaj osiągnęli wiele, żaden kosztem drugiego. Są na piedestale. Jednym, wspólnym, dużym piedestale. Na tyle dużym, żeby pomieścić ich obu. I Bródkę i Kowalczyk też.

A teraz, jeśli przeczytałeś te kilka oczywistych zdań i nadal nie rozumiesz, że nie ma potrzeby rozrywać Polski na Polskę Stocha i Polskę Małysza, to wracaj do komentarzy i rozrywaj. Nie będzie ci przecież żaden Tomek mówił, że Stoch nie jest lepszy i Małysz nie jest lepszy. Ty masz rację.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Mądrze. I piękne podsumowanie w przedostatnim akapicie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobre spostrzeżenie. Lubię czytać twojego bolga.

    OdpowiedzUsuń