Paradoks posiadania

3 comments
Wczorajszy post cieszy się dużą aktywnością czytelników, jeśli chodzi o komentarze (oczywiście porównuję tylko ze swoim blogiem, przy innych zapewne i tak wypadłbym blado, ale mnie ta liczba cieszy). Miło podyskutować, dzięki. Dziś dodam notatkę znalezioną w telefonie. Jeśli mnie pamięć nie myli, pisałem ją w poczekalni u fryzjerki. Ciekawe, ile myśli przychodzi człowiekowi do głowy w sytuacji, gdy się tego w ogóle nie spodziewamy. Łapcie. Miłej lektury.

Im mniej masz, tym więcej możesz dać.
Ktoś, kto jest w dobrej sytuacji finansowej, może obdarować pieniędzmi. To cenny dar, jednak z pewnością nie najcenniejszy, jaki można dać drugiej osobie. A co jest najcenniejsze, co możesz komuś oddać? Ty i Twoje życie. Czyli to, co masz na pewno, skoro to czytasz. Ty. Twój uśmiech, Twój czas, Twoje życie. To z pozoru nic, bo przecież ma to każdy, a jednak niczego większego dać nie możesz. Taki paradoks posiadania - każdy to ma, a często niełatwo komuś oddać, choć trochę tego.

Kuba cyka.

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

3 komentarze:

 1. Twój ostatni wpis cieszy się takim zainteresowaniem ponieważ wiele osób się z nim nie zgadza. Choć wiem że te posunięcie nie było celowe to polecam Ci je na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdopodobnie masz rację, ale nie będę pisać niczego po to, żeby ktoś się ze mną zgadzał lub nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobno najlepsze, co można zrobić, gdy jest źle, to uśmiechnąć się. Podobnie robi się zazwyczaj, gdy jest się szczęśliwym. Przyjemniej pójdzie się do "Sphinxa", w którym kelner zawsze się uśmiecha i dba o klienta (czasem nawet zbyt mocno...), niż do innej restauracji, w której kelnerka po raz kolejny użala się, jacy to ludzie są gburowaci, nie widząc, że sama taka jest.

  Zgadzam się. Uśmiech to piękny podarek. Podobnie, jak chwilka, którą można komuś poświęcić na wysłuchanie go. Jak zwykły gest wyciągniętej w czyjąś stronę pomocnej dłoni.

  Ale uśmiech jest z nich wszystkich najpiękniejszy. I najłatwiejszy do podarowania.

  OdpowiedzUsuń