Go go. No gdzie? Dziękuję.

2 comments
Nieco na przekór ostatniemu z komentarzy "odezwanie się dziennikarza w telewizji tematem na cały wpis ? troszkę przesada" znów napiszę o tym, co ktoś powiedział. Tym razem nawet nie w telewizji, a w radio!

Jadąc rano samochodem (nie, nie prowadziłem, Hondę ma kto inny, pozdrawiam I MIB), usłyszałem w RMF FM (chyba, ale tak zupełnie to bym ręki nie dał uciąć) coś w rodzaju:

Bla, bla, bla, he he, afera na Krakowskim Przedmieściu, bo ktoś otworzył klub go go. Oczywiście ogromny sprzeciw duchownych i.. he he, heca proszę państwa, i kombatantów sprzeciw! Hehehe, a to ci dopiero. Ale może coś się uda zdziałać. Spróbujemy załagodzić. Może uda się dla panów kombatantów uzyskać jakąś zniżkę, oczywiście panów kombatantów pozdrawiamy i nie umniejszamy zasług. Dryń, dryń, dryń (dzwonią do prezesa czy tam kogoś z tego klubu). 
- Nie obudziłem?
- Nie, nie, bla bla.
- Reprezentuję związek kombatantów. Coś tam, coś tam. Pana firma jest zamieszana w aferę i moja, bla bla...
W tym momencie koleżanka, jadąca z przodu, zmieniła częstotliwość i więcej już nie usłyszałem.

Do szydzenia z Kościoła Katolickiego jestem przyzwyczajony. To smutne, ale w Polsce tak już jest, że z księży i katolików się śmieją. Szkoda, że nie umiemy się bronić. Tzn. szkoda, po prostu z muzułmanów nikt tak nie szydzi, każdy chce żyć, a oni się nie pierdzielą, pach, pach, kosa w brzuch. Nie generalizuję, oczywiście przejaskrawiłem i nie uważam, że islamiści to tylko terroryści itd., ale nie oszukujmy się, każdy chce żyć w spokoju i woli z nimi nie zaczynać. Oni nie boją się swojej wiary, ani wyznawać, ani bronić i w mojej ocenie robią to bardzo gorliwie. Nie wzywam chrześcijan do przemocy, ale brońmy wiary. Dobra, rozgadałem się, a nie o to mi chodzi. Z Kościoła się śmieją i to jest... codzienność. Ale z kombatantów? Nie wiem, kto prowadził ten program, ale gdyby nie Ci kombatanci, z których się śmiejesz, to nie mówiłbyś gnoju po polsku. Gdybym usłyszał takie słowa z ust trzynastolatka, to "zaswędziałaby mnie ręka", ale nie zdziwiłbym się szczególnie. Ale przecież ten program prowadzą dorośli ludzie, najprawdopodobniej wykształceni. Gdzie jest ich szacunek do starszych, do bohaterów, do ojczyzny, do czegokolwiek? Przypuszczam, że zarabiają krocie tego, co kombatanci dostają jako emeryturę czy rentą. Nie pytam o sprawiedliwość, pytam o normalność. No gdzie?

Być może ktoś z Was wysłuchał tego programu do końca, a może nawet dysponuje jego nagraniem. Podrzućcie to w komentarzu albo wiadomości na fejsie. A jak ktoś słuchał i pamięta dokładniej, co mówili, to też niech napisze, warto uzupełnić moje luki wypełnione "bla bla". Poza tym dzięki wszystkim, którzy polubili fanpejdża na fejsie. Jeśli podoba Ci się to, co piszę to zapraszam do częstszego komentowania, bo trochę mi brakuje Waszego spojrzenia na to, lepiej jednym słowem, niż wcale. Chętnie wysłucham wszystkich propozycji poprawek, udoskonaleń i wytkniętych pomyłek czy błędów. Będzie mi też niezmiernie miło, gdy zaprosicie kogoś tutaj lub na fanpejdża. Dzięki za każde wyświetlenie i tekst doczytany do końca, tak jak ten. Pozdrawiam Kubę Chrostowskiego, który regularnie użycza mi swoich zdjęć. Jest też autorem zdjęcia w tle z Facebooka Minus 3 dioptrii. Za udostępnienia też dziękuję. Pół roku temu założyłem tego bloga, nazywając go pierwotnie Myśli, obserwacje, przypadki. "Moje dziecko" dziś wygląda i nazywa się nieco inaczej. Zaczynałem tak. Dajcie znać, co myślicie o Minus 3 dioptriach. 5!

PS. I szanujcie tych, którym zawdzięczacie wolność i orła w godle.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Blog czyta się przyjemnie, wpisy są rozsądnej długości (bo od ilości akapitów na stronach komercyjnych wysiadają ręce). Co do poprawek, wpisz w Google "minus 3 dioptrie blog", prawdopodobnie pomyliłeś okienko opisu z okienkiem tagów, bo opisem w robots.txt są losowe słowa. Wiadomo, że polskie media są w rękach lewaków i postkomunistów (tego nie ogarnę nigdy czemu D:) i że ogłupianie społeczeństwa to najlepszy sposób na jego kontrolę, ci którzy zostaną w Polsce za 100 lat już nigdy nie będą kojarzeni z erudycją i wykształceniem, a z lenistwem i głupotą, naturalnie jeśli nie wyrżną ich ciapaki. Napisz jakiś tekst o tym, jak to tysiące sondaży umacniają nas w przekonaniu że można głosować tylko na dwie partie, bo to ciekawy temat i ten, weź z raz mnie pozdrów. xD

    OdpowiedzUsuń