Nig­dy nie ma się dru­giej okaz­ji, żeby zro­bić pier­wsze wrażenie.

2 comments
Ostatnio rzadko piszę o swoich przemyśleniach, stąd nasuwa mi się smutny wniosek, że nie myślę. Na szczęście, żeby nie uwierzyć w to, czytam. Dziś wpadłem na cytat Sapkowskiego, w sumie na całą kupę cytatów. W zasadzie wszystkie z nich znałem już z twórczości wymienionego pana, ale nie zwróciłem nigdy uwagi, że autor przemyca nam w swoich dziełach aż tyle, bądź co bądź, niebanalnych myśli. A z drugiej strony bardzo prostych. Dziś wybrałem: Nig­dy nie ma się dru­giej okaz­ji, żeby zro­bić pier­wsze wrażenie. 

Są rzeczy, których już nigdy się nie powtórzy. W sumie o wszystkim można tak powiedzieć, wszystko można zrobić podobnie, ale nic tak samo. Najprostszym tego przykładem jest właśnie pierwsze wrażenie, które jest pierwsze, czyli też jedyne. I nad tym chwilę pomyślę. W życiu robimy wiele pierwszych rzeczy. Pierwszy pocałunek, pierwsze wagary, pierwsze piwo czy pierwsze wystąpienie przed większą publicznością. Żeby nie spaprać swojego "Pierwszego ..." jak Geralt spotkawszy Essii, warto pomyśleć, zanim zrobi się coś pierwszy raz. To tylko moje spostrzeżenie, moja myśl, ale odnosząc do 16 lat, które mam już za sobą zgadza się to całkowicie.

Pisałem kiedyś o cytacie z Miecza Przeznaczenia, zapewne Sapkowski zagości tu jeszcze nie raz. Trzymaj się. 5!

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Tyle, że Essi się na Geralta nie obraziła i potem się w nim zakochała. :P
    Zawsze najtrudniej jest zrobić pierwszy krok. Kiedy już go się zrobi, wszystko jest z górki... Włącznie z nałogami i złym towarzystwem...

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawy wpis, ale można było go bardziej rozwinąć :)

    OdpowiedzUsuń