Co dzieli Polaków?

1 comment
Wolność.

Święto Niepodległości już 3 raz z rzędu stało się obiektem wewnętrznego sporu pomiędzy nami. Dlaczego?

"Bo się tłuką!" "Bydło!" "Podludzie, wszystko kiboli wina!"

Sratatatatatatata. Kolejny raz na Marszu Niepodległości doszło do zamieszek. Dlaczego? Ot dobre pytanie. Niestety raczej nie do mnie. Dziś też nie rozpiszę się za bardzo, wspomnę tylko o tym, że media tradycyjnie nie popisały się rzetelnością. I ja nie mówię, że wina Tuska, że kibole to bydło. Tylko dlaczego władza walczy z katolickim krzyżem (2010r.), a tęczy, jakby nie patrzeć, homoseksualnej, broni?


Bądź co bądź, płonąca tęcza to gorący temat

Tak, wiem. Tęcza jest symbolem przymierza, przymierza Boga z ludźmi. Ale pomyśl, z czym Ty sam ją skojarzyłeś w pierwszej kolejności? Dziękuję, a teraz szczypta empatii i już wiesz, że o tym samym myśleli podpalacze. Nie bronię ich, choć nie uważam ich występku za szczególnie zły dla społeczeństwa. Oczywiście własność publiczną trzeba szanować, jednak myślę, że mniejszą szkodą jest palenie tęczy, niż okradanie podatników. A jak roztrwonić (spalić) ich pieniądze wie chyba najlepiej pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, cytuję: Nie może być tak, że ktoś niszczy dobro publiczne, nawet jeśli uważa, że ono jest nie w tym miejscu i nie tak powinno wyglądać. Dlatego uważam, że powinniśmy to za każdym razem odnawiać. Dlatego, że jeżeli pozwolimy i ustąpimy przed chuligaństwem, niszczeniem, to znaczy, że ono z nami wygrało. Ja sobie nie pozwolę na to, żeby to wygrało, także ile razy trzeba będzie odbudowywać, tyle razy będziemy. I tak oto dowiedziałeś się, co za Twoją kaskę kupi sobie Miasto Stołeczne Warszawa - tęczę. Postawa pani Hanny godna oklasków, tylko bądźmy szczerzy, ta tęcza znów spłonie. 

I na sam koniec awantura o budkę policjantów. Ojejku, co się stanęło. W Rosji zginęło 96 Polaków w katastrofie tupolewa, który "spadł" nie tylko z winy naszej, nie zagłębiajmy się, i Rosjanie się tak nie łasili, jak Polacy wobec nich za tę marną budkę. A przypomnijmy, że nic nikomu się nie stało. Ambasador oburzony, ważni rosyjscy przedstawiciele w mediach mówią (wyrwane z kontekstu i jak dokładnie się nazywali i kim są nie pamiętam, oglądałem Panoramę o 18 i tam wyemitowali poniższe): (...) może dojść nawet do demonstracji przed polską ambasadą. Tylko ja mam wrażenie, że to brzmi jak ich zapowiedź? Ale to jeszcze nie najlepsze, później: jeśli Polska chce, to Rosja może sama pilnować swoich ambasad. Hola, hola. Jeszcze tego brakowało. Nie jestem wybitnym historykiem czy też doktorem nauk społecznych, ale moja pesymistyczna-narodowo strona mówi mi, że jeszcze trochę i władza (nasza, nasza, oczywiście, że nasza) przyklaśnie na ten pomysł. A później zostanie nam już tylko "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie". A może już zostało?
                                                                                                                        

Ciekawy artykuł w temacie tego postu.


Walczyłem z szablonem przez ponad godzinę, mam świadomość niedoskonałości, które widać teraz na blogu.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. Całe szczęście że Polacy powoli się opamiętują i zaczynają poznawać prawdę w sprawie naszego okupanckiego rządu, widać to szczególnie po sondażach. A co do tęczy- to jest Polska nie bRUKSELA, tu się zboczeń nie popiera :D!!!

    OdpowiedzUsuń