Równi i równiejsi

Leave a Comment
Jedno miasto, tydzień różnicy. Ciechanów. 31 sierpnia odbywa się koncert Braci Cugowskich z okazji zakończenia lata. Na zamkowych błoniach pojawia się sporo ludzi. Wszyscy dobrze się bawią. Artyści śpiewają. Po jednej z piosenek Cugowski wykrzykuje do mikrofonu "tak kurwa właśnie jest!" (lub coś w tym stylu, mogłem się nieznacznie pomylić). Koncert odbywa się dalej. Wszyscy są zadowoleni i ok. 23 impreza się kończy.

W tej samej miejscowości tydzień później stadion miejski. Mecz MKSu Ciechanów ze znienawidzoną przez większość tubylców Polonią Warszawa. Nie będę opisywać całego cyrku, jaki miał miejsce na stadionie. Chodzi mi tylko o analogową sytuację. Na stadionie i w jego okolicach dziesiątki mandatów za przeklinanie dostają kibice lokalnego MKSu. Dlaczego? Są gorsi? Tutaj przekleństwo i tutaj przekleństwo, więc dlaczego artyście wolno, a młodemu chłopakowi nie?

To jedna z setek sytuacji, które pokazują, że mimo rzekomej demokracji, są równi i równiejsi. Ślady po socjalizmie zostają niezatarte, a niektóre są regularnie odświeżane. Chciałbym, żeby prawo było dla ludzi, nie ludzie dla prawa. I żeby było normalnie...

Więcej o organizacji meczu i samym spotkaniu MKS Ciechanów - Polonia Warszawa:

Ciechanów Inaczej

Strona Kibiców MKSu

Oficjalna strona MKSu

CiechTiVi

CiechTiVi 2


Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz