Chcesz obiektywizmu?

1 comment
Nie oglądam dużo telewizji. Wczoraj mecz, dziś przy kolacji Wiadomości. Wcześniej kręciłem się w okolicach telewizora i zerknąłem na Wydarzenia polsatowskie. Związki zawodowe strajkują. Strajk jest, ludzie protestują, więc, jak widać, musi być jakaś tego przyczyna. A telewizje, i publiczna, i Polsat, zamiast przedstawić przyczynę, dlaczego tyle ludzi wychodzi na ulice, to chce zrobić z nich debili i egoistów. Jak wynika z wiadomości, ludzie pracy (związkowcy) troszczą się tylko o siebie i generalnie to ich działania mają być szkodliwe dla bezrobotnych. No bo jak to tak? Robotnicy chcą większej płacy minimalnej? No chyba ich pogięło. 1600 brutto i jeszcze im mało. Ba! Od przyszłego roku już 1680! Dać palec, to wezmą całą rękę...

Przecież podwyższenie płacy minimalnej będzie złe dla Polski i Polaków, bo bezrobotnym będzie trudniej znaleźć pracę (jakby teraz było łatwo). Gówno prawda. Zwiększenie płacy minimalnej ma odstraszać pracodawców, a przepraszam bardzo złodziejskie podatki, składki, itd. to przyciągają?

Wczoraj wygraliśmy w żenującym stylu 5-1 z San Marino, czyniąc jednocześnie bankiera bohaterem narodowym. Gramy jak... bardzo źle gramy. A dziś w telewizji słyszę, że szanse wciąż są, że będziemy walczyć do końca, że jesteśmy w grze. Sam wczorajszy wynik nie jest może zaprzeczeniem moich słów, ale to, że mamy w perspektywie mecze wyjazdowe z Anglią i Ukrainą, a jesteśmy w słabej formie, już tak. Co jak co, ale mundial  w 2014r. uważam za nieosiągalny.

To tylko telewizyjna doba, ale takich sytuacji są setki. Budżet państwa w opłakanym stanie? Nieważne, matka Madzi skazana! Polityka zagraniczna leży? E tam, walczymy z kibolami! I tak w kółko.

Obiektywizm nie musi być wszędzie. Tutaj nie musi, bo to mój blog i ja decyduję, co myślę i co napiszę. Ale w telewizji, a już zwłaszcza publicznej, obiektywizm to podstawa. Wiadomości, z tego, co wiem, są z założenia programem informacyjnym, a nie opiniotwórczym.

Szkoła i ogólnie dzisiejsza rzeczywistość odzwyczaja Cię od tego, ale musisz myśleć sam. Musisz, jeśli chcesz znać prawdę. Prawda jest jedna, ać bardzo obszerna. Od czego więc zacząć? Wyłącz telewizor.


Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

1 komentarz: