Zapałki

2 comments
Droga długa i daleka. Pogoda różna, można powiedzieć każda. Czasem nie będziesz miał sił, aby szukać dachu nad głową, jednak chłód nie pozwoli Ci wyspać się na tyle, byś następnego dnia mógł kontynuować wędrówkę. Nie chcesz jednak tracić czasu. Musisz się ogrzać. Ogień daje ciepło, a skąd wziąć ogień? Oczywiście pomocą służą zapałki.

Czasem jest Ci zimno, źle się czujesz i chciałbyś po prostu wypocząć, jednak brakuje Ci komfortu temperatury. I wtedy wyjmujesz ją, pocierasz i... jest. Ciepło. Ogień. Światło. Gdy idziesz po ciemku, a zawiodła Cię latarka, pokaże Ci, choć skrawek, dalszej drogi. Zapałka.

Co może być tą zapałką? Pasja. Hobby. Miłość. Jakkolwiek to nazwiesz, chodzi o rzecz, która daje Ci motywację do dalszej drogi i trzyma przy "szlaku". To coś, co ogrzeje Cię, da niezbędną radość, uśmiech, satysfakcję, gdy wszystko inne wyda się zimne, bezwartościowe. 

Zapałki to połowa sukcesu, bo same z siebie ognia nie dadzą. Potrzebna jest jeszcze siarka. Cóż to ta siarka? Siarka to Twój zapał, Twoja wiara w to, co robisz. Być może masz tylko zapałki, być może masz tylko pudełeczko z siarką. Są to jednak przedmioty, które możesz znaleźć niemal w każdym momencie Twojej drogi, jednak musisz dobrze poszukać, gdyż są to rekwizyty małych rozmiarów. Przyjrzyj się dobrze, a ujrzysz je. Potem już tylko podnieść trzeba. I... iść dalej!


Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Czasami ową zapałką jest coś, co może skrzywdzić innych.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tym jak z ogniem, trzeba być ostrożnym, żeby nie zrobić sobie lub komuś innemu krzywdy.

      Usuń