Welcome to Samosierra

Leave a Comment
Temat kiboli nie przestaje być aktualny, a choć nie jestem zbyt częstym gościem na meczach, to z tymże środowiskiem się w jakimś stopniu utożsamiam, więc piszę. Po raz kolejny dowiaduję się o ataku na polskość. Tym razem znajomością historii "wykazali się" hiszpańscy kibice Sevilli, która rywalizuje ze Śląskiem Wrocław o fazę grupową Ligi Europejskiej. Na swojej stronie internetowej relację z pierwszego meczu nazwali "Welcome to Katyń".
Napis na stronie http://gate22sfcfans.blogspot.co.uk/ został już zmieniony.
Co na to MSZ? Jak do tej pory nic. Nie czuję się gorszy od żadnego Hiszpana, a na pewno nie z powodu, że kilka czy tam kilkanaście milionów starszych ode mnie Polaków wybrało na stanowiska rządzących ludzi, którym nie zależy na własnym państwie, honorze, jego historii czy obywatelach.

Podczas niedawno zakończonego meczu Legii ze Steauą Trybuna Północna tzw. "Żyleta" była zamknięta z powodu rzekomo rasistowskich flag podczas wyjazdowego meczu z FC New Saints. Popatrzmy, co reprezentują fanatycy Sevilli:
Czerwone komunistyczne gwiazdy i Che Guevarra. Rasizm zakazany, a komunizm? Gorąco czekam na decyzję UEFA w tej kwestii. Decyzję, a może podjęcie jakichkolwiek działań. Nie jesteśmy traktowani równo i prawdopodobnie długo jeszcze nie będziemy, jeśli nadal będziemy występować w roli chłopców do bicia. Nie nawołuję do nienawiści, ale pokażmy, że Polska, to coś więcej, niż tchórze u władzy.

Rewanżowy mecz w czwartek. My też znamy historię. Hiszpanie, welcome to Samosierra!


Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz