Środek na komary

3 comments
Droga jest długa, będziesz w wielu różnych miejscach, środowiskach, klimatach. Czasem siedzimy gdzieś lub idziemy i nie możemy opędzić się od komarów. W zasadzie jest wiele lokalizacji, gdzie możemy je spotkać. Kąsają nas, a potem miejsca ukąszone swędzą. Dokuczają.

W życiu też jest pełno "dużych komarów", które starają nam się dokuczyć słowem i zachowaniem. Czasem nawet "latają" za nami, żeby tylko się zbliżyć i "ukąsić". Sprawiają nam świadomie i z premedytacją przykrość, czasem ich słowa drażnią nawet po czasie tak, jak ukąszenia komarów.

Cóż może zaradzić problemowi? Środek na komary. A co może być środkiem na te "duże"? Co może nas uchronić przed ukąszeniem ze strony drugiej osoby? Nie ma jednego środka na komary i nie ma też jednego środka przeciw dokuczaniu. Jakie więc są?

Dobry humor. Czasem jakieś uciążliwe zaczepki można uciąć obracając je w żart. "Komar" zniechęca się do "kąsania" nas, gdy widzi, że nie sprawia bólu. Nasza przykrość jest dla niego jak krew dla owada - na to poluje.

Inny sposób to inteligencja. Zamiast słuchać o sobie złośliwych komentarzy lub kawałów, można szybko zripostować przeciwnika. Inteligencja jest jak chlapaczka. Łatwy sposób na pozbycie się "komara".

Co jeszcze może zwalczyć natrętnych jegomościów? Pewność siebie. Zwykły komar, zwykły rówieśnik, czy też zróżnicowany wiekowo znajomy, nie odważy się "atakować", gdy widzi, że wcale się tego nie obawiamy. Oczywiście zdarzają się "komary", które nie boją się, ale nie ma recepty na wszystko.

Kto najlepiej poradzi sobie na swej drodze z "komarami"? Zapewne ten, kto ma wszystkie trzy środki. Jedni mają tylko jeden z nich, inni dwa, jeszcze inni wszystkie, ale są również tacy, którzy nie mają żadnego. Na szczęście do wszystkiego można dojść. Może Twój spray z napisem "inteligencja" będzie miał mniejszą siłę rażenia, niż spray kogoś innego, jednak z pewnością okaże się przydatny.

Wiesz już, co pomoże Ci walczyć z insektami. Idź dalej.


Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

3 komentarze:

  1. Pamiętaj że ty także możesz być takim "dużym" komarem dla kogoś...

    OdpowiedzUsuń
  2. powiem ci cos Tomeczku, jestes dobrym czlowiekiem, ale szkoda, ze czasem nie zwracasz uwagi na ludzi, ktorych masz koło siebie

    OdpowiedzUsuń
  3. Moim zdaniem warto poczytac wszystko co Tomek zamieszcza bo wszystko ma w sobie prawdę :)

    OdpowiedzUsuń