Sensem życia jest życie innych

1 comment
"Sensem życia jest życie innych" - brzmi dziwnie? Dla mnie brzmi.

Jak to? Urodziłem się, pracuję ciężko na swój wolny czas. Moje życie, mój czas, moje hobby. I mam to poświęcać komuś innemu? Chcę korzystać, chcę się bawić, chcę czuć się dobrze, chcę być wypoczęty, chcę być szczęśliwy, wesoły, nie chcę się niczym przejmować, nie chcę problemów. No właśnie, "chcę", ja chcę. JA. Wszystko ja. Czysty egoizm. Ale co w tym złego, że chcę brać od życia garściami?

Nic. Ale czy to sprawi, że będę szczęśliwy? Czy jeśli będę się bawił i czuł się dobrze, to patrząc wieczorem w lustro, będę mógł powiedzieć "żyję dobrze"? Czy będę szczęśliwy ze swojego życia? Czy to jest to?

"Pełnią szczęścia nie jest branie, ale dawanie."  Słyszałeś już? Pewnie słyszałeś. I co Ty o tym myślisz?

Bardzo lubię prezenty, zwłaszcza takie, które otwierają nowe możliwości. O tak, takie są moimi ulubionymi, wtedy czuję "mogłem dużo, a mogę jeszcze więcej". Ale wiesz co? Lepiej się czuję, gdy daję komuś taki prezent. Gdy otwieram komuś nowe możliwości. Jeden uśmiech kogoś, kto dostał coś ode mnie, daje więcej radości, niż dziesięć moich własnych.Dlaczego o tym piszę? Kiedyś myślałem "Dlaczego mam się poświęcać dla innych? Co to ja jestem? Inni się tak dla mnie poświęcają? Raczej nie." I uświadomiłem sobie, że moje życie nie jest nic warte, jeśli nie będę robił czegoś dla innych. Ile mogę się bawić? Ile mogę brać? I najważniejsze: po co?

Możesz się bawić, szaleć, brać, doświadczać silnych bodźców, ale prędzej czy później i tak pomyślisz "Po co to wszystko?". Świadomość własnej misji, służby pozwala nie utracić sensu, nawet gdy wszystko się posypie. Bo będziesz miał w głowie "Nie przynosi mi to już radości, ale pomagam komuś innemu, robię coś, już nie dla siebie, już tylko dla innych.". Nadal będziesz miał cel, sens. Drugi człowiek jest sensem życia. Twojego i mojego życia.


Bo gdy nie muszę już robić tego dla siebie,
To obiecaj mi, że robię to dla Ciebie.

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

1 komentarz: