Latarka

Leave a Comment
Wiesz już, że w swoim plecaku masz kompas, albo go nie masz. Co jeszcze możesz tam znaleźć? Twoja droga to życie, więc trwa dzień i noc. Gdy jest jasno i gdy ciemno. A gdy ciemno, przyda się latarka.

Co jest Twoją latarką? Przyjaciel. Prawdziwy przyjaciel, który pokaże Ci drogę, gdy nie będziesz wiedział dokąd iść. Przyjaciel, który jak latarka pokaże Ci, co jest czym, nie sugerując, co masz wybrać. Latarka, która jest przy Tobie zawsze, choć nie zawsze jej potrzebujesz. Możesz ją wyjąć, kiedy tylko zapragniesz. Czasem może nie będziesz chciał jej używać, nie będziesz chciał niczego oświetlać, po prostu weźmiesz ją do ręki, żeby nie zapomnieć, jak leży w dłoni i przypomnieć sobie chwile, gdy pokazała Ci, co kryje się pod osłoną mroku.

Latarka niestety też może być zepsuta. Może też nie mieć baterii. Musisz znaleźć baterie, "nauczyć świecić" Twoją latarkę. Możliwe też, że napotkasz na swojej drodze miejsce, gdzie będzie można dostać latarkę, a raczej wybrać. Wybrać spośród wielu, działających i niedziałających latarek. Będziesz musiał wybrać. Może jedną, może więcej. Ale nie dowiesz się od razu, które z nich działają, a im więcej razy trafisz na złą, tym bardziej możliwe, że pomyślisz, że dobre nie istnieją. Istnieją. Odnajdź swoją dobrą latarkę i używaj jej. Szanuj, nie pozwól, żeby Ci upadła, bo może przestać świecić; dbaj o baterie, aby nie zabrakło jej, gdy cień będzie chciał zmylić Twoją trasę.

Powyższy akapit, to metafory. Odczytaj je i idź dalej.Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz