Wszystko, co Twoje, reprezentuje Ciebie

1 comment
"Weź, przestań, wierzysz w te zabobony. Na pewno moja koszulka potrafi przywoływać demony, tak, tak, tak. Na głowę chyba upadłeś..."


Czy taka koszulka może przywoływać do Ciebie duchy, demony, diabła? Jak uważasz?

To Twoja sprawa, czy wierzysz, że takie rzeczy, to furtki dla szatana do Twojego życia czy nie, ale powinieneś zastanowić się nad czymś innym.

Jeżeli jesteś zadeklarowanym chrześcijaninem, to czy wypada Ci nosić coś, co reprezentuje/oznacza obrazę dla Jezusa Chrystusa? (np. odwrócony krzyż)
Skoro mówisz, że wierzysz w to, że On umarł na krzyżu i zmartwychwstał, to dlaczego utożsamiasz się z zespołami i muzyką, które zaprzeczają temu?

To, co nosisz, reprezentuje Ciebie. Oczywiście ubranie to tylko nasze wierzchnie okrycie, jednak czy nawet tak mało ważna rzecz może być radykalnie niezgodna z tym, w co wierzymy? Moim zdaniem nie.

Jeśli masz jakieś ideały, wartości, to bądź im wierny  na wszystkich płaszczyznach Twojego życia. Jeśli wierzysz w miłość, to nie propaguj nienawiści. Jeśli jesteś katolikiem, to nie noś symboli okultystycznych na swoich koszulkach, a jeśli należysz do sekty, to nie noś krzyżyka na szyi.

Bądź wierny sobie, bądź wierny swoim ideałom.

Dla mnie pewnym wzorem w pozostawaniu przy swoim są muzułmanie. Czy widziałeś kiedyś muzułmanina, który na jakiejś części odzieży miałby przekreślony półksiężyc i gwiazdę? Ja nie. Niestety w islamie pozostawanie wiernym swojej religii często przeradza się w radykalną nietolerancję wobec każdej innej. Nie oznacza to jednak, ze nie można być wiernym swemu wyznaniu, nie szykanując innych.

Ważne w życiu jest to, żeby wiedzieć, czego się chce, w co się wierzy i żeby się tego trzymać.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. Utożsamiać się można z jakimś gatunkiem muzycznym ale każdy zespół jest inny i nie można brać np. metalu pod grupę satanistycznej muzyki bo w wielu wypadkach taka nie jest.

    OdpowiedzUsuń