Przystań Miłosierdzie

Leave a Comment
Uch, dzieje się wiele. U niektórych zawsze wiele się dzieje, ale na mnie wrażenie zrobiła ilość wydarzeń kulturalnych w Płocku. Był już Festiwal Młodych, będzie Audioriver, będzie Polish Hip Hop Festival. W dniu dzisiejszym zakończył się Reggaeland, a wraz z nim Przystań Miłosierdzie.Cóż to ta Przystań?

Jeżeli wiesz, co to jest Przystanek Jezus, działający co roku na Woodstocku, to w zasadzie nie muszę Ci już niczego tłumaczyć. Jeśli jednak nie wiesz, co to Przystanek Jezus, to wyszukaj w sieci pojęcie 'ewangelizacja' lub 'Nowa Ewangelizacja'. Ogólnie zadaniem uczestników Przystani Miłosierdzie było głoszenie uczestnikom Reggaelandu Dobrej Nowiny o Jezusie, ale przed wszystkim bycie z ludźmi. Dawanie świadectwa o Jezusie i Kościele Katolickim. Pokazanie, że Kościół, to nie tylko nawracanie, że Kościół to nie narzucanie swojego zdania, ale twarde stąpanie po ziemi, a jednocześnie głęboka wiara w zbawienie i życie wieczne.

Jeśli chodzi o przyjęcie ewangelizatorów przez uczestników Reggaelandu, to naprawdę trudno narzekać. Życzliwość i wzajemny szacunek otworzyły drogę do wielu rozmów, myślę, że dla obu stron owocnych.

Spowiedź, modlitwa, uśmiech, radość, wiele śmiechu, wiele ciepła (pomimo deszczowej pogody).

Jeśli widzisz, jak rastaman uczy zakonnicę grać na bębnie, jak ksiądz pomaga wstać pijanemu, jak wyznawcy Jah, judaizmu i katolicy podają sobie dłonie, uśmiechają się, dyskutują to Przystań i popatrz, bo widzisz niewielki fragment Nieba w życiu doczesnym. To, co ich łączy; to, co pozwala im znaleźć wspólne cele i poglądy; to, co natknęło ich na siebie, to Miłosierdzie.

Dla mnie doświadczenie ewangelizacji, pomimo pozornej porażki, było ogromnym doświadczeniem działania Ducha Św. i Boga. Nauką pokory, wyrozumiałości, cierpliwości. Szkoła modlitwy i w pewnym sensie socjologii, bo każdy człowiek uczy, jak porozmawiać z kolejnym.

Nawet, jeżeli wierzysz inaczej lub nie wierzysz wcale, to warto rozmawiać, ponieważ
dialog uczy pokory, a Bóg, czyli Miłość jest w każdym człowieku. Każdy zasługuje by Ją otrzymać i każdy powinien się Nią podzielić.


Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz